Na naszej stronie z kolorowankami dla najmłodszych można pobrać mnóstwo darmowych do domowego użytku obrazków. Kolorowanki poukładane są w kategorie, np ssaki, ryby, owady, owoce, warzywa, samoloty, alfabet, kaligrafia. Korzystając z tego, że większość dzieci uwielbia wszelkiego rodzaju zabawy manualne – kolorowanie, malowanie kredkami czy wycinanie – dajmy dzieciom możliwość doskonalenia umiejętności przez kolorowanie różnych malowanek dostępnych na naszej stronie.

Edukacyjne kolorowanki wspomagają rozwój dziecka

Kolorowanki, które znajdziecie na naszej stronie można kolorować w zależności od upodobań: kredkami, farbami czy mazakami. Pokażmy dzieciom jak świetną zabawą jest malowanie, wspólnie wybierając ulubione tematy do kolorowania i robiąc to razem z nimi. Dzięki temu nie tylko miło spędzimy czas z dziećmi, ale również udoskonalimy proces kształtowania umiejętności manualnych. Zaowocuje to z pewnością łatwiejszym wejściem w szkolny świat nauki pisania: dziecko będzie miało sprawniejszą rączkę, nie będzie się tak szybko męczyło i zniechęcało brakiem idealnego odwzorowania literek.

Nauka przez zabawę – kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki, to rzeczy niezwykle przydatne w tym procesie poznawania przez dzieci nowych rzeczy. Możemy mu w tym procesie pomagać proponując malowanie dostępnych na naszej stronie kolorowanek: owoców, warzyw, ssaków, ptaków, przedmiotów codziennego użytku i wielu, wielu innych. http://www.kolorowe-obrazki.pl/kolorowanki-ssaki/
Zapraszamy wszystkie maluchy oraz ich rodziców do wspólnego rysowania.